Начало / Спорт / ОФК „Спартак Плевен” постигна първа победа в шампионата

ОФК „Спартак Плевен” постигна първа победа в шампионата

ОФК „Спартак Плевен” успя да постигне победа и да покаже силата си, сразявайки „Ситомир” – Никопол с 4:1. Успехът, обаче не дойде толкова лесно, след като „синьо-белите“ изоставаха в резултата с 0:1, но не само че успяха да обърнат развоя на мача, а дори да стигнат до убедителна победа, коментира сайтът plevensport.eu.  Домакините от Никопол първи стигнаха до гол, като в 35-ата минута Веселин Ванов успя да изненада плевенския страж за 1:0 за „Ситомир”. Плевенчани реагираха като ужилени и само за седем минути не само че изравниха, но се оттеглиха на почивка и с гол в повече от своите противници. Първо Ивайло Дангуров направи 1:1 в 39-ата минута, а три по-късно бранителят Теодор Михайлов обърна мача с втори гол за „Спартак”.

През втората част на терена имаше само един отбор, този на „Спартак Плевен”, като надмощието на „синьо-белите“ се отрази и на резултата. В 65-ата минута голмайсторът на плевенския тим Любомир Тодоров даде солиден аванс на своите след гол от дузпа, а 10 минути преди края отново той сложи точка на спора с второто си попадение в двубоя, за крайното 4:1 за ОФК „Спартак Плевен”.

Така плевенският отбор вече е на 10-ото място във временното класиране с актив от 3 точки и голова разлика 5:5.

Следващия мач на спартаковци е на 8 септември, припомнят от plevensport.eu.