Начало / Последни новини / ОФК Спартак удари Партизан в дербито на Плевенска област

ОФК Спартак удари Партизан в дербито на Плевенска област

Спартак взе поредното дерби на Плевенска област с 2:0 в Червен бряг над Партизан. Двубоят е от 11-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Заслужен успех за селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков. Тя владееше инициативата пред целия мач. До почивката се играеше пред вратата на домакините. Гостите центрираха, създадоха суматохи, но така и не стигнаха до чисто голово положение. Втората част започна лошо за съперниците. В 48-ата минута Васил Михайлов от домакините и Тихомир Тодоров скочиха за висока топка, удариха си главите и състезателя на Спартак бе откаран с линейка. Десетина минути по-късно топката спря в мрежата на Партизан. Цветан Петров изпълни фаул, вратаря изби, но връхлитащия Иво Върбанов направи сполучлива добавка за 0:1. Слави Паскалев пропусна да изравни с глава. В 68-ата минута Ивайло Раденцов изпълни фаул, топката се отби в гредата и Димитър Димитров я заби в мрежата – 0:2. Последва страховит шут от 35 метра на Галин Великов, но плевенския страж Иван Георгиев се справи. Николай Лазаров пък стреля над гредата от десетина метра. Плевенчани можеха да бият с класически резултат, но Венцислав Миленов не уцели вратата.