Начало / Последни новини / ОФК Спартак с първа точка през пролетта

ОФК Спартак с първа точка през пролетта

Плевенският Спартак завърши 1:1 при гостуването си на Ботев (Враца). Двубоят бе от 20-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Стана равностоен мач, предимно с битка в централната част на терена. Домакините завършиха срещата в намален състав заради червен картон за нарушение срещу Крис Гади. Врачани първи стигнаха до гол. Той падна в 52-ата минута след атака и шут отдясно. Двадесетина минути по-късно плевенския тим изравни. Автор на попадението бе Георги Чакъров с глава. Добри възможности се разкриха също пред Гади и Велимир Попчев, но те не успяха да ги оползотворят. Накрая Гади се измъкна пред наказателното поле на домакините и техен футболист го фаулира, за което получи директен червен картон. Чакъров изпълни прекия свободен удар, но насочи топката в стената от футболисти. Така спартаковци спечелиха първата си точка от началото на пролетния дял от шампионата.