Начало / Последни новини / ОФК Спартак с нов резил, би го Козлодуй

ОФК Спартак с нов резил, би го Козлодуй

Поражение – 0:2 претърпя вкъщи плевенския Спартак от Първа атомна (Козлодуй). Двубоят бе от 13-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Така селекцията на Емил Велев вече четири мача е без успех, като последния такъв бе срещу опашкаря Янтра 1919 (Габрово) на 8 октомври. Днес плевенчани започнаха оптимистично с повече владеене на топката, но срещнаха добре организиран тим, който се защитаваше без паника. Половин час след началото Спартак остана без голаджията си Христо Спасов, който получи червен картон за спречкване със съперник. Четвърт час преди това обаче домакините изоставаха в резултата след точно изпълнена дузпа от Николай Ганчев. През второто полувреме имаше опасности и пред двете врати. За плевенчани пропуснаха Светлин Борисов и два пъти Радой Божилов. Пред отсрещната врата с гола се разминаха Ростислав Данчев и Любен Вълков. В 67-ата минута съотношението на терена бе изравнено, защото Сава Савов от гостите получи втори жълт и червен картон. Всичко приключи в 78-ата минута, когато Николай Ганчев прехвърли плевенския страж за окончателното 2:0.