Начало / Последни новини / ОФК Спартак с категоричен успех над аутсайдер

ОФК Спартак с категоричен успех над аутсайдер

Спартак победи в Плевен с 3:0 Янтра 1919 /Габрово/. Двубоят е от 24-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Заслужен успех с оглед на показаното на терена. Домакините можеха да водят с разлика още до почивката. В началото съперникът им едва не си вкара автогол. В 11-ата минута Христо Спасов откри от дузпа. След още толкова време Георги Чакъров тресна гредата. При следващата атака той подаде на Спасов, който покачи на 2:0. После Чакъров пропусна два пъти да реализира. Десетина минути след почивката Радослав Байчев уцели гредата. Малко след това Спасов изведе юношата Александър Александров, който направи резултата категоричен. В 63-ата минута гостите пропуснаха първата си голова възможност. След 70-ата минута спартаковци намалиха оборотите и съперника живна. В 73-ата минута топката като по чудо не влезе в плевенската врата. Малко след това габровски футболист уцели гредата.