Начало / Последни новини / ОФК Спартак стана шампион на Северозападната Трета лига

ОФК Спартак стана шампион на Северозападната Трета лига

Спартак спечели предсрочно първенството на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Това стана факт на стадион „Плевен“ с разгром – 5:0 над едноименния тим на град Павликени в мач от в 28-ия кръг. Така селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков вече и на теория е недостижима на върха за втория в класирането Янтра /Габрово/ преди оставащите два кръга от сезона.

В току що завършилата среща спартаковци доминираха тотално. Тон за голеадата даде Цветан Петров с прецизно изпълнена дузпа в 5-ата минута. Десетина по-късно Иво Върбанов оползотвори подаване на съотборник – 2:0. Той направи резултата класически в началото на второто полувреме, засичайки с глава центираната от корнер топка. В 76-ата минута Любомир Тодоров завърши с попадение бърза атака на съотборниците си. Преслав Антонов оформи окончателното 5:0 в края на двубоя.