Начало / Последни новини / ОФК Спартак разбит на стадион „Васил Левски“ – 1:7

ОФК Спартак разбит на стадион „Васил Левски“ – 1:7

Плевенският Спартак загуби с 1:7 на националния стадион „Васил Левски“ от столичния ЦСКА 1948. Двубоят е от 19-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Първото полувреме не предвещаваше кошмарния финал. Почти до края му мача вървеше без гол. В последните секунди преди почивката топката спря два пъти в мрежата зад Станислав Антонов. Там я насочиха Венцислав Василев и юношата на Спартак – Васил Шопов. През второто полувреме обаче гостите капитулираха напълно. Десетина минути след началото му Ивайло Климентов направи преднината на домакините класическа. В 60-ата минута капитана на спартаковци Ивайло Раденцов реализира почетното попадение – 3:1. Малко след това Климентов пак се разписа. После за четвърт час по веднъж в плевенската врата вкараха Даниел Младенов, Андон Гущеров и Валентин Йосков.

Стартов състав на Спартак: 86. Станислав Антонов, 14. Станислав Иванов, 5. Кристиян Григоров, 15. Раиф Мурадов, 3. Лъчезар Ковачев, 24. Димитър Димитров, 8. Ивайло Раденцов /капитан/, 22. Николай Христов, 7. Ивайло Иванов, 23. Преслав Антонов, 31. Андриян Димитров.