Начало / Последни новини / ОФК Спартак победи Трявна

ОФК Спартак победи Трявна

Спартак се наложи в Плевен над едноименния тим на град Трявна с 3:1. Двубоят е от 27-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините контролираха всичко през първото полувреме. След почивката играта бе равностойна. Плевенчани започнаха с трима юноши в състава – Марио Тихомиров, Теодор Иванов и Александър Александров. Спартаковци взеха добър аванс още след началния четвърт час. В 6-ата минута Христо Спасов засече с глава центрираната от Георги Чакъров топка и откри резултата. Последният изпълни прецизно фаул десетина минути по-късно и удвои. Към края на полувремето Васил Андреев шутира, топката рикошира у плевенски футболист и спря в мрежата – 2:1. След почивката никой не взе превес. В последните секунди Спасов се измъкна сам срещу вратаря и се разписа за втори път – 3:1.