Начало / Последни новини / Левски загуби дербито със Севлиево

Левски загуби дербито със Севлиево

Едноименният тим на град Левски падна от гостуващия му Севлиево с 1:2. Двубоят бе дербито на 27-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините първи имаха шанс да открият резултата, но Любомир Тодоров не успя да надиграе вратаря в 8-ата минута. След още толкова време гредата помогна на левскарите след удар с глава на Альоша Илиев. В средата на полувремето Димитър Байдаков реализира дузпа и севлиевци поведоха. После Ивайло Иванов пропусна да изравни. Това все пак се случи в края на полувремето, когато Цветан Петров вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Иванов. След почивката нямаше чисти голови положения пред вратите. В 70-ата минута обаче Иван Кирев измъкна топката между бранителите на съперника и я насочи в мрежата – 1:2. Левскарите тръгнаха да изравняват, но действията им бяха хаотични и не доведоха до нищо.