Начало / Последни новини / ОФК Спартак победи Оборище в най-добрия си мач за годината

ОФК Спартак победи Оборище в най-добрия си мач за годината

Плевенският Спартак съхрани шансове за спасение от изпадане с 1:0 над гостуващия му Оборище (Панагюрище). Двубоят бе от 29-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Селекцията на Момчил Челестинов можеше да бие по-изразително, но вратаря на съперника – юношата на Спартак Христо Иванов не позволи. През първото полувреме той спаси няколко гола след удари на Георги Чакъров, Крис Гади и на два пъти Кевин Озей. В 28-ата минута стори това на три пъти. Първо отрази шут на Озей, топката попадна у Чакъров, който финтира трима и стреля, но Иванов пак изби, този път в краката на Озей, а след това хвана и неговия удар. В 49-ата минута обаче и той бе безпомощен. Озей нахлу по диагонала отдясно, подаде на Чакъров, който шутира вратаря изби, но връхлитащия Крис Гади отблизо вкара единствения гол в мача. След него спартаковци намалиха натиска и заиграха на контраатака. Това позволи на съперника да търси начин да заличи попадението пасив. Имаше две възможности. Димитър Пантев хвана опасен удар на Свилен Щерев. В 86-ата минута капитана Илиян Гаров насочи отблизо с глава топката над гредата.