Начало / Последни новини / ОФК Спартак победи Кариана

ОФК Спартак победи Кариана

Плевенският Спартак спечели с 3:2 в монтанското село Ерден срещу местния Кариана. Двубоят е от 16-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков напълно заслужи трите точки. Мачът обаче започна лошо за нея, защото още в 11-ата минута Преслав Антонов получи контузия и напусна терена. В средата на първата част Ивайло Иванов прехвърли стражът на домакините Петър Начев и после довкара топката в мрежата му. Радостта на гостите обаче продължи само секунди, защото след удар на играч от Кариана топката срещна ръката на плевенския голмайстор и рефера отсъди дузпа, която Евгени Игнатов реализира – 1:1. В средата на втората част Игнатов центрира и Георги Георгиев идведе ерденци напред в резултата. В 70-ата минута обаче настана суматоха пред вратата им. Удари на Ивайло Иванов и Станислав Иванов не намериха целта, но шутът на Андриян Димитров бе точен – 2:2. Четвърт час по-късно отново Ивайло Иванов стреля, Петър Начев изби, но притичалия Андриян Димитров реализира победното попадение за спартаковци.

Състав на Спартак: 86. Станислав Антонов, 14. Станислав Иванов, 5. Кристиян Григоров, 4. Цветелин Иванов, 21. Валентино Макавеев, 24. Димитър Димитров, 8. Ивайло Раденцов /капитан/, 17. Петър Тончев, 7. Ивайло Иванов /90 мин. – 20. Хосеин Трайков/, 10. Преслав Антонов /11 мин. – 23. Христо Тодоров/, 31. Андриян Димитров.