Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с минимална загуба от Академик /София/

Баскетболният Спартак с минимална загуба от Академик /София/

Баскетболистите на Спартак паднаха в спортния комплекс на Правец от столичния Академик със 76:77. Двубоят е от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Заслужена победа за домакините с оглед развоя на срещата. Те поведоха още от самото начало и не позволиха на съперника им да ги догони през всичките 40 минути. След първите 2 минути игра плевенчани не бяха реализирали кош, а опонента им вече имаше 8 точки. Минута и половина по-късно разликата стана двуцифрена – 4:14. До края на първата част гостите успяха да стопят пасива до 7 точки – 19:26. В средата на втората четвърт равенството почти беше факт – 31:29 за столичани. В оставащото време до края на полувремето обаче спартаковци записаха едва още 3 точки, а противника им завърши с 42. В първите 10 минути след почивката битката бе равностойна. Този развой обаче бе добър за Академик, които поддържаше аванс от 8 – 13 точки. Заключителната последва четвърт започна при 66:55 за тях. В 32-ата минута всичко изглеждаше решено, защото тима от София дръпна с 18 точки – 73:55. Плевенските баскетболисти обаче се вдигнаха на щурм и в 36-ата минута изоставаха само с 69:73. Инфарктни бяха последните минути, но селекцията на Александър Дяковски така и не успя да стигне до победен обрат.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-15, Мартин Маринов-6, Константин Коев-7, Денислав Вутев-10, Димитър Маринчешки-17 /Тодор Тодоров-2, Николай Титков-15, Герасим Николов-4/.