Начало / Последни новини / ОФК Спартак падна от ЦСКА 1948 в Ловеч

ОФК Спартак падна от ЦСКА 1948 в Ловеч

Плевенският Спартак загуби в Ловеч от столичния ЦСКА 1948 с 1:4. Двубоят е от 2-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Логичен успех за селекцията на Петко Петков с оглед показаното на терена. Футболистите му бяха по-добри през целия мач. В 12-ата минута юношата на плевенчани Васил Шопов подаде на Андон Гущеров и той матира голобрадия Борислав Начев за 1:0. Стражът спаси още един опасен шут. Шопов пропусна да удвои, с попадение се размина още и Чавдар Ивайлов. Той обаче се реабилитира в 43-ата минута, когато след двойно подаване с Гущеров покачи на 2:0. Единствената възможност за спартаковци се откри пред Кристиян Григоров, но той насочи топката с глава над гредата в 28-ата минута. Старши треньорът Красимир Бислимов реагира моментално и за второто полувреме Спартак излезе с две промени в състава. В 56-ата минута стражът на столичани със сетни предотврати гол след фаул, изпълнен от плевенския капитан Ивайло Раденцов. В 76-ата минута Шопов се измъкна сам срещу Начев и го преодоля – 3:0. Голмайсторът веднага бе сменен и изпратен с аплодисменти от феновете на двата отбора. Секунди по-късно още при първото си съприкосновение с топката влезлият като резерва Валентин Йосков реализира с глава за 4:0. Бърза контраатака на спартаковци завърши с почетно попадение на Ивайло Иванов в 82-ата минута.