Начало / Последни новини / ОФК Спартак падна от Локомотив /София/, плевенчани завършиха с 9 футболисти

ОФК Спартак падна от Локомотив /София/, плевенчани завършиха с 9 футболисти

Спартак загуби с 0:2 на стадион “Плевен“ от Локомотив /София/. Двубоят е от 22-ия кръг на Втора професионална футболна лига. В началния половин час срещата бе равностойна. Удари на Денислав Станчев и Илиян Стефанов не намериха вратата на домакините. В 32-ата минута Гийерме Да Соуса – Шоко центрира Денислав Станчев опита с глава да насочи топката във вратарското поле, тя се удари в гредата, вратаря на плевенчани Станислав Антонов я хвана, но страничния съдия бе категоричен, че е топката е преминала голлинията – 0:1. След попадението гостите заиграха по-нападателно. В 42-ата минута Станчев реализира втори гол, но рефера не го зачете заради засада. Минута преди почивката пробив на Шоко продължи с пас към Педро Да Силва, но от десетина метра той стреля в аут. Секунди по-късно Шоко финтира и Станислав Антонов, насочи топката към празната врата, но Кристиян Григоров я изби.

В началото на второто полувреме капитана на домакините Ивайло Раденцов отправи удар, който не затрудни стража на Локомотив. В 66-ата минута Преслав Антонов спря с нарушение играч на столичния тим и получи втори жълт и червен картон. Четвърт час преди края Станчев стреля с глава в аут. В 86-ата минута Кристиян Григоров извърши нарушение в центъра на терена и също бе отстранен с втори жълт и червен картон. Секунди преди края Илиян Стефанов прехвърли плевенския вратар за окончателното 0:2.

Съставът на Спартак – 86. Станислав Антонов, 14. Станислав Иванов /55 минута – 24. Димитър Димитров/, 4. Цветелин Иванов, 5. Кристиян Григоров, 15. Раиф Мурадов, 3. Лъчезар Ковачев, 8. Ивайло Раденцов /капитан/ /72 минута – 19. Ансое Валентино/, 22. Николай Христов, 7. Ивайло Иванов /66 минута – 13. Адни Идрисс/, 10. Стивън Славков, 23. Преслав Антонов.