Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак удари Академик Бултекс 99 в Пловдив

Баскетболният Спартак удари Академик Бултекс 99 в Пловдив

Баскетболистите на Спартак победиха в Пловдив местния Академик Бултекс 99 със 75:71. Двубоят е от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Стана равностоен мач. Домакините водеха в резултата до 6-ата минута, когато гостите изравниха за 12:12. 144 секунди преди края на първата част Мартин Маринов реализира тройка и плевенчани за първи път поведоха – 17:14. След 10 минути игра спартаковци бяха напред в резултата – 22:16. След началните 3 минути на втората четвърт пловдивчани направиха обрат – 25:24. Последваха оспорвани минути, като съперниците си разменяха лидерството в резултата. В края на първото полувреме плевенските баскетболисти имаха 4 точки повече – 41:37. Те водеха и през цялата трета част. Преди заключителната последна четвърт авансът им беше 60:53. В нея Спартак дръпна с 12 точки, но пловдивчани не се предадоха до последно и 48 секунди преди края почти бяха заличили пасива – 71:72. Плевенчани обаче удържаха победата.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-12, Мартин Маринов-7, Константин Коев-14, Горан Остоич-18, Димитър Маринчешки-17 / Николай Маринов-7, Тодор Тодоров/.