Начало / Последни новини / ОФК Спартак отстъпи в равностоен мач на Локо /ГО/

ОФК Спартак отстъпи в равностоен мач на Локо /ГО/

Футболният ОФК Спартак /Плевен/ загуби в Горна Оряховица от местния Локомотив с 0:1. Това бе поредната контрола за гостите и последна проверка за домакините преди старта им в новото първенство на Втора професионална лига. Стана равностоен мач, в който „железничарите“ имаха превес единствено във владеенето на топката. Головите ситуации обаче се броят на пръстите на едната ръка. Причината за това са перфектните тактически действия и на двата отбора. Развръзката настъпи в 62-ата минута, когато след центриране от корнер плевенския страж Иван Георгиев изби, но топката рикошира у Станислав Иванов и добре пласирания Тихомир Трифонов я насочи в мрежата. В останалото време до края спартаковци имаха шансове да заличат пасива. В 80-ата минута Станислав Иванов засече центриране на Ивайло Раденцов с глава, но горнооряховския страж изби. При следващата плевенска атака юношата Александър Александров се завъртя бързо в наказателното поле и шутира, но вратаря на Локо отново не позволи топката да навести мрежата му.