Начало / Последни новини / ОФК Спартак отстрани Мизия за купата на АФЛ след дузпи

ОФК Спартак отстрани Мизия за купата на АФЛ след дузпи

Плевенският Спартак продължава в следващия етап за купата на Аматьорската футболна лига след победа в Кнежа над местния Мизия с 6:5 след изпълнения на дузпи. Домакините бяха бе повечето от титулярите си, а плевенчани заложиха на формацията си юноши старша възраст. Двубоят започна по-добре за домакините, които имаха превес през първото полувреме. Те откриха резултата половин час след началния съдийски, когато Георги Пецински шутира неспасяемо от границата на наказателното поле. Създадоха и още голови ситуации, а Митко Трънски уцели гредата. В началото на втората част Пецински вкара още веднъж. Скоро обаче бранител на домакините извърши нарушение в наказателното поле и Владимир Кирилов намали от дузпа на 2:1. Четвърт час по-късно той отново бе точен от бялата точка – 2:2. Равенството се запази до края на редовното време. При дузпите Владимир Кирилов изпусна първата за плевенчани. Съотборниците му обаче – Александър Александров, Марио Николаев, Теодор Иванов и Тихомир Николов не сгрешиха. За Мизия точни бяха Петьо Славчев, Цветомир Димитров и Иван Калеев. Андриян Иванов и Митя Комаревски обаче пропуснаха.

Следващият съперник на Спартак в турнира е Партизан /Червен бряг/.

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...