Начало / Последни новини / ОФК Спартак отпадна от турнира за купата на България

ОФК Спартак отпадна от турнира за купата на България

Плевенският Спартак загуби с 2:3 в Севлиево от едноименния тим и отпадна от турнира за купата на България. Двубоят бе финал на зона Северозапад и последен мач преди същинската част на надпреварата. Селекцията на Бойко Цветков не заслужаваше този резултат и доказателство за това е показаното на терена. В хода на мача гостите имаха повече голови положения, но ги пропиляха. Домакините откриха резултата в средата на първата част. Десетина минути след почивката удвоиха аванса си. Само за 7 минути обаче Христо Спасов изравни. Едуард Атанасов пък на два пъти не успя да надиграе вратаря на Севлиево. Минути преди края Стефан Стефанов сгреши и нападател на противника се възползва, реализирайки за крайното 3:2. Така на 19 септември Севлиево ще е домакин на Берое /Стара Загора/ в мач от първия кръг на турнира.