Начало / Последни новини / ОФК Спартак не успя да бие Янтра (Габрово) в Плевен

ОФК Спартак не успя да бие Янтра (Габрово) в Плевен

Плевенският Спартак достигна само до 2:2 у дома срещу Янтра (Габрово). Двубоят бе от 15-ия последен есенен кръг кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. През целия мач домакините повече владееха топката, а съперника действаше с мисъл за тила си. Това обаче не му помогна през първото полувреме. Още в началато Захари Янков овладя пред вратата и заби топката под гредата – 1:0. И следващите атаки на плевенчани бяха опасни. Едуард Атанасов шутира неспасяемо за 2:0. Още три пъти топката бе близо до целта след удари на спартаковци. В края на полувремето обаче съперника пропиля две възможности за попадение. След почивката играчите на Спартак отново повече имаха топката, но това не доведе до нищо. Противникът им разчиташе на дълги пасове от дълбочина към Пламен и Християн Кожухарови. Първият превзе плевенската врата след изпълнение на фаул. После изведе брат си на голова позиция и равенството бе възстановено. След това още на два пъти гостите бяха близо до обрат. Плевенчани също имаха два шанса за трети гол.