Начало / Последни новини / ОФК Спартак измъкна хикс срещу осакатен Партизан

ОФК Спартак измъкна хикс срещу осакатен Партизан

Плевенският Спартак продължава да е без победа от началото на пролетния полусезон на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Днес в двубой от 20-ия кръг завърши 1:1 с гостуващия му Партизан /Червен бряг/. Стана вял мач в който домакините имаха превес във владеенето на топката, но пък съперника действаше перфектно тактически. Адмирации за гостите, които бяха без голмайстора си Денис Шаранков и лидера на тима Георги Петков. Първото полувреме ще се запомни със случаен удар в гредата на Георги Чакъров, който опита центриране през червенобрежката врата, но топката вместо към съотборник се удари в стълба. Веднага след почивката Мартин Митов даде аванс на спартаковци, засичайки с глава центриране от корнер. Само след 6 минути най-добрия на терена Кирил Вълов бе фаулиран пред наказателното поле на Спартак и бившия му футболист Калоян Тодоров изпълни прецизно за 1:1. В следващите минути Партизан бе по-добрия отбор. След 83-ата минута съперниците тръгнаха за трите точки. Имаше голови ситуации пред двете врати, но повече трябва да съжаляват гостите, които изпуснаха повече положения.