Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от Балкан

Баскетболният Спартак загуби от Балкан

Плевенският Спартак претърпя 20-то поражение от началото на сезона в Националната баскетболна лига на мъжете. Този път го надигра гостуващия му Балкан /Ботевград/ със 102:80. Двубоят бе от 23-ия кръг на първенството. В първата част домакините изоставаха минимално. Най-големия им пасив бе 8 точки – 15:23 в 8-ата минута. При 21:26 започна втората четвърт. Близката точкова дистанция се запази до 14-ата минута, когато ботевградчани дръпнаха с двуцифрен аванс – 10 т. за 41:31. След това пасива на плевенчани започна да нараства и в края на полувремето вече бе 21 т. – 36:57. Тази разлика се запази и през второто полувреме. По 18 точки за домакините реализираха Константин Коев и Уладзимир Крисевич.