Начало / Последни новини / ОФК Спартак започна с очакван успех

ОФК Спартак започна с очакван успех

Спартак победи Академик /Свищов/ в Плевен с 3:0. Двубоят е от 17-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Очакван успешен старт за домакините в пролетния дял на шампионата. Те владееха инициативата през целия мач и можеше да вкарат още голове.

Селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков не успя обаче да материализира предимството си през първото полувреме, въпреки че доминираше във всички аспекти. На три пъти гредите спасиха „студентите“. В 22-ата минута топката срещна страничния стълб след като там я насочи Иво Върбанов. Малко след това при суматоха се случи същото. В 42-ата минута Ивайло Иванов бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, но Ивайло Раденцов уцели напречната греда. Добри възможности за попадение проиграха още Цветан Петров и Ивайло Иванов. Веднага след почивката обаче всичко дойде по местата си. В 51-ата минута Цветан Петров центрира, Ивайло Иванов отклони леко с глава и Върбанов откри резултата. Последваха още опасности пред свищовската врата, но Станислав Иванов и Преслав Антонов не успяха да вкарат. Последният все пак се реабилитира в 81-та минута, когато получи топката зад защитата и надигра вратаря за 2:0. Малко преди края Жулиен Бенков шутира неспасяемо от 25 метра за третото попадение на плевенчани.

Снимка: фейсбук