Начало / Последни новини / ОФК Спартак взе дербито на Община Плевен

ОФК Спартак взе дербито на Община Плевен

Спартак победи гостуващия му Вихър /Славяново/ с 2:1 в дербито на Община Плевен. Двубоят е от 21-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Получи се същинска битка за всяка педя терен през всичките 90 минути. Домакините повече владееха топката, докато съперника им действаше по-затворено, но много организирано. През първото полувреме почти нямаше заплахи за двамата вратари. Изключението е в 13-ата минута, когато Цветан Петров уцели гредата от фаул. Точно толкова минути след започване на втората част топката спря в мрежата на славяновския тим. Там я насочи Преслав Антонов. Попадението пасив накара вихърци да заиграят по-атакуващо и мача стана двуостър. В 82-ата минута обаче резултата стана 2:0 след като Жулиен Бенков оползотвори с глава центрира от фаул на Петров. Малко след това се случи същото, но пред отсрещната врата. Александър Скорчев отклони с глава топката, която се удари в гредата и в гърба на вратаря Иван Георгиев и влезе в мрежата – 2:1. Скорчев имаше шанс за второ попадение в 88-ата минута, но се засуети и Иван Георгиев предотврати опасността.