Начало / Последни новини / Отлично представяне на малките плевенски шахматисти в турнира за Купа „ИВИС”

Отлично представяне на малките плевенски шахматисти в турнира за Купа „ИВИС”

Младите плевенски шахматисти започнаха със силен старт новата 2018 г. В първия турнир за годината – Купа „ИВИС”, който се проведе на 6 и 7 януари в София, те успяха да завоюват пълна колекция медали.

В турнира участваха 99 състезатели от цялата страна, разделени в две възрастови групи – Турнир А (до 14 години) и Турнир Б (до 10 години). Плевен се представи със състезатели от два клуба –  СКШ“Спартак Плевен XXI“ и СКШ „Плевен ХХІ”.

Със златен медал се окичи Нора Рашева с 5/7 т ( СКШ „Плевен ХХІ). Кристиян Георгиев (СКШ „Спартак Плевен ХХІ) бе сред фаворитите в турнира и с 4,5 точки спечели сребърен медал. С бронз се окичиха Теодора Цветанова (СКШ „Плевен ХХІ) и Ева Русева(СКШ „Спартак Плевен ХХІ).

Другите плевенски състезатели: Мият Дюришич (СКШ „Плевен ХХІ) се класира на 4-то място, Александър Георгиев СКШ „Спартак Плевен ХХІ) – 6-то място в групата до 10 години,а Велислав Василв  ( СКШ Спартак Плевен ХХІ) завърши с 4 точки.

Ева Русева и Александър Георгиев ( СКШ „Спартак Плевен ХХІ)
Нора Рашева- Теодор Цветанов (СКШ „Плевен ХХІ)