Начало / Спорт / Отлично представяне на каратеките от „Петромакс“ в два важни турнира

Отлично представяне на каратеките от „Петромакс“ в два важни турнира

каратеки петромакс
Снимка: КК Петромакс

На 17 Май 2014 Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” – град Плевен взе участие на два турнира по бойни изкуства. В София се проведе поредната Международна купа по карате „Никон Опън” – за всички възрастови групи, а в читалище „Развитие” град Бяла Слатина, Българската Джу Джицу Федерация проведе 8-мото си Държавно първенство по джу джицу за деца, юноши и девойки.

На Международния турнир по карате Купа Никон Опън, взеха участие 320 състезатели по карате от 6-годишна възраст до ветерани. Представители на общо 33 карате клуба от страната, и още карате клубове от Гърция, Сърбия, Македония и Финландия мериха сили в дисциплините ката и кумите, отборно и индивидуално.

В София четирима от общо пет състезатели на КБИ „Петромакс” – Плевен завоюваха призови класирания от дисциплина кумите индивидуално. Теодор Димитров стана шампион на категория над 45 кг. при момчетата, а съотборничката му Ивет Горанова – възпитаничка на Спортно Училище „Георги Бенковски” – Плевен с профил карате, грабна златния медал при момичетата в категория до 54 кг. Виктория Росева и Габриела Горанова – също учиничка в СУ „Г. Бенковски” – спорт карате, стигнаха до челните места в категория си – над 54 кг.: Виктория грабна бронзов медал, а Габриела извоюва шампионската титла. Валентин Сачански не успя да се прибере с медал, но демонстрира отлични умения при срещата си с опонент от Финландия.

На Държавното първенство по джу джицу плевенските лъвчета също се окичиха с  медали. При дуо система – момчета,  възрастова група деца – шампиони станаха двойката Евгени Йорданов и Кристиян Веселинов, а бронзови медалисти станаха Евгени Михайлов и Богомил Занков. При дуо система – микс (момче-момиче) старша възраст вицешампионска титла извоюваха Станислав Цанов – Изабел Кръстева. При файтинг система вицешампионски титли извоюваха: при младша възраст – Цветослав Босилков в категория до 40 кг. и Станислав Цанов в категория до 55 кг. При старша възраст: Изабел Кръстева в категория над 65 кг. и Никол Христова в категория до 52 кг. Бронзови медалисти в категориите си при старша възраст станаха Николай Асенов – до 66 кг.; Богомил Занков – до 60 кг.; Евгени Михайлов – до 60 кг. и Християн Цветков – до 55 кг. На 4-то място в категория до 66 кг. се класира Петър Йотов.