Начало / Последни новини / Отборът на Ясен спечели детския футболен турнир

Отборът на Ясен спечели детския футболен турнир

Детски футболен клуб „Ясен” спечели първото място и купата на детския футболен турнир, който по традиция се провежда в село Ясен в навечерието на Деня на детето.

На стадион „Георги Цветанов” един срещу друг излязоха отборът на Ясен, ФК „Гунди” – Плевен и футболния отбор на деца от село Бохот. Отборите играха всеки срещу всеки като отборът на домакините се класира преди ФК „Гунди” и отборът от Бохот.

детски турнир по футбол ясен

За голмайстор на турнира грамота получи Георги Тодоров от Ясен. Отличието за най-добър нападател е за Виторио Петков от ФК „Гунди“, за най-добър защитник -за  Стелиян Станков от Ясен , а за най-млад играч  беше отличен 9-годишният Шибил Зинков от Бохот. Грамотата за  най-добър вратар на турнира взе момиче – Теменуга Георгиева от ФК „Гунди”.

Детският футболен турнир се организира от читалище „Просвета-1923“ под патронажа на кмета на Ясен – Йото Добрев, който връчи купата на победителите и грамотите на най-добрите играчи на турнира.