Начало / Последни новини / Отборът по бокс на НСА спечели Купа България

Отборът по бокс на НСА спечели Купа България

Днес в Плевен се състояха финалите на Държавния лично-отборен шампионат  по бокс за мъже. След петдневни  срещи на ринга в зала „Спартак” в Плевен, в които се включиха някои от  най-добрите боксьори  на България, днес бяха излъчени победителите в съответните категории и носителят на Купа България.

В категория до 49 кг супер лека категория шампион стана Тинко Банабаков ИВТ , който е бронзов медалист  от европейско първенство тази година. Второ място зае Димитър Илиев Локомотив София.

В категория до 52 кг първи се класира Здравко Михайлов  Габрово 91, който е сребърен медалист от европейско  първенство за младежи. Втори остана Георги Андонов  (Левски).

В категория до 56 кг първи е  Даниел Асенов (АПР), втори – Душко Благовестов  (ЧМВ). В категория  до 60 кг първи е бронзовият медалист от европейско първенство  Елиан Димитров (ПБС), втори е Костадин Минев /НСА/.

IMG_5254

При 64-килограмовите първи се класира Айрин Исметов /БФБ/.  Втори се класира Ангел Димов /ЯМБ/.

В категория до 69 кг супер средна първи стана Николай Коев /НСА/, втори – Здравко Попов /ИВТ/.

Първи в категория 75 кг  е Антон Димитров /СЛИ/, втори  –  опитният Мариян Момчев /Доб/.

При 81 кг  първи стана Спас  Калоянов /Първ/ , втори – Веселин Велинов /НСА/.

В категория тежка 91 кг първи се класира Кристиян Димитров /СЛИ/, втори – Николай Мутавски /ЮСП/.

При свръхтежките + 91 кг пръв е Петър Белберов /БФБ/, втори е Цветан Димитров /ЛС/.

Купа България спечели  отборът на НСА, втори е отборът на Сливен, трети остана „Бокс за всички” – София.

128 боксьори от 34 боксови клуба в страната се състезаваха в зала „Спартак”. Шампионатът премина при много добра организация, за което главният съдия Стефан Кръстев изказа  благодарности на председателя на БК „Спартак“ – Плевен Борислав Георгиев.