Начало / Последни новини / Отборът на МГ „Гео Милев“ втори на зоналните ученически игри по шахмат

Отборът на МГ „Гео Милев“ втори на зоналните ученически игри по шахмат

Отборът на МГ „Гео Милев“ – Плевен стана втори на Зоналните ученически игри по шахмат VIII-X клас, провели се днес. Победители с 6 мач точки и общо 10,5 т. от 12 възможни станаха шахматистите на ПМГ Велико Търново в състав: Емил Стефанов, Мартин Тодоров, Дамян Калбанов и Мария Калбанова. Втори остана многократният държавен шампион – отборът на Математическата гимназия в състав: Давид Цветанов, Гергана Димитрова, Никол Илиева, Румен Кънчев и Габриела Илиева.

Трети и четвърти са шахматистите на ПТГ -Габрово и ПМГ – Ловеч.

13077173_1689961497923910_685013429_n

Победителите бяха наградени с купа и грамоти от Атанас Кършев, експерт на Министерство на младежта и спорта за област Плевен.

Победителите в надпреварата от Велико Търново

Отборът на ПМГ – Велико Търново придобива право на участие на Държавните финали на ученическите игри, които ще се проведат в края на месец май.