Начало / Последни новини / Осмо място за Надежда Рачева, Даниел Анков – единадесети във Финландия

Осмо място за Надежда Рачева, Даниел Анков – единадесети във Финландия

Бившите състезатели на плевенския СКЛА Спартак – Надежда Рачева и Даниел Анков завършиха далече от медалите на европейския отборен шампионат на Първа лига по лека атлетика за мъже и жени във Вааса /Финландия/. Бившата възпитаничка на треньора Пенко Козарски стартира отлично в квалификациите на дългия спринт на 400 м с нов личен рекорд – 54.96 секунди и се класира за финала. В него финишира на осма позиция с 55.28 сек. Най-бърза бе швейцарката Леа Шпрунгер с резултат 51.61 сек., следвана от румънката Бианка Разор – 52.22 сек. и Катя Асеведо – 52.76 сек от Португалия. Рачева участва и женската щафетата 4 х 100 м, заедно с Ивет Лалова, Йорданка Иванова и Виктория Георгиева. Българките обаче не завършиха бягането и отпаднаха. Победата тук взе Швейцария, а в призовата тройка са още Ирландия и Белгия.

Другият плевенчанин във Финландия – Даниел Анков завърши на 11-о място в скока на дължина. Най-добрият му резултат бе 7.19 метра. Постигна го при втория си опит. Преди това скочи 6.86 м, а при третия си опит се приземи в пясъка на 7.12 м. С резултат 7.85 м победител в сектора стана Майкъл Торнеус от Швеция. Сребърният медал спечели представителят на домакините Кристиан Пули – 7.76 м. На третото място завърши норвежеца Ингар Киплесунд със 7.74 м.

България се състезава за оставане в Първа лига с Белгия, Дания, Естония, Финландия, Ирландия, Норвегия, Португалия, Румъния, Швеция, Швейцария и Турция. Преди днешните стартове нашия отбор е на 11-а позиция с 92.50 точки. Лидер е Швейцария със 175 т.