Начало / Последни новини / Осем медала за Плевенска област от ДЛШ по бокс за юноши
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Осем медала за Плевенска област от ДЛШ по бокс за юноши

Три сребърни и пет бронзови медала завоюваха боксьорите ни от държавния личен шампионат /ДЛШ/ за юноши в Плевен. От нашите най-силно се представиха състезателите на БК Мизия 80, които спечелиха пет призови места. Любомир Ангелов /категория до 46 кг/ взе сребърен медал след като победи Раим Сандов, но отстъпи на финала срещу Шакир Стоянов. Вицешампион е и Мирослав Иванов /66 кг/. Той надигра последователно Спас Ангелов и Стелиян Стархилов, но не успя на финала срещу Серги Владуяну. Вилислав Пътов също остана на крачка от титлата. До битката за нея се справи с Джани Богданов, Виктор Лазаров и Али Аиман от Червен бряг. Финалът с Кирил Борисов бе изключително оспорван, но съдиите предпочетоха боксьорът от столичния Левски.

Стойко Цветанов /57 кг/ и Калоян Недков /70 кг/ с трети места за БК Мизия 80.

Освен Аиман още един състезател от БК Червен бряг се окичи с бронзов медал – Цветин Цветанов /48 кг/.

Трето място и за Спартак /Плевен/. Медалът е за Алекси Асенов /63 кг/.

138 боксьори в 15 категории се качиха на ринга в Плевен.