Начало / Последни новини / Ориентиране! Шест призови класирания за СКО Север /Плевен/ в Троян

Ориентиране! Шест призови класирания за СКО Север /Плевен/ в Троян

Първо, второ и четири трети места спечели плевенския СКО Север в състезанието по ориентиране на средна дистанция за купата на Троян, проведено по повод 149 години от обявяването му за град. Арена на надпреварата бе състезателния център в село Орешак. В битката на момчетата до 14 години Здравко Колев бе най-бърз по трасето от 2.3 км с 13 контролни точки. Най-сериозния му съперник – Лазар Миланов от Сърнена гора /Стара Загора/ финишира на 4:06 минути след плевенчанина. 39 секунди не достигнаха на Цветелин Велков да спечели победата в надпреварата до 16 години. Пред него завърши Мартин Йорданов от Валди /София/ изминал дистанцията от 3.7 км с 13 контроли за 54:02 минути. В същата възрастова група, но при нежния пол за третата позиция Цветелина Цветанова преодоля 2.9 км с 13 контролни точки с 22:27 мин. по-бавно от победителката Даяна Попова от Компас-1994 /Хасково/. При мъжете до 35 години Пламен Райков завърши трети, като победителя бе с 6:28 мин. по-бърз от него по трасето от 4.4 км с 16 контролни точки. Същото класиране и за Лиляна Маринова при девойките до 18 години. Тя изостана с 26:13 мин. от победителката Борислава Миткова Валди /София/. Елена Здравкова пък измина 1.0 км със 7 контролни точки с 66 секунди по-бавно от варненката Ния Георгиева в старта на най-малките – момичетата до 10 г. В мъжкия елит Милен Симеонов пресече финала 11-и по трасето от 5.7 км с 22 контроли.

В крайното комплексно класиране СКО Север е четвърти с 67 точки. Купата на Троян спечели Валди /София/ с актив от 122 т. В призовата тройка попаднаха още Браун тим /Велико Търново/ – 83 т. и Компас крос /Русе/ – 76 т.