Начало / Последни новини / Ориентиране! Четири призови класирания за плевенчани във Велико Търново

Ориентиране! Четири призови класирания за плевенчани във Велико Търново

Първо, второ и две трети места за СКО Север /Плевен/ в международното състезание по ориентиране за купа „Трите хълма“ във Велико Търново. Надпреварата бе на средна дистанция. Най-добре се представиха момичетата до 14 години. По трасето от 2.1 км със 70 метра изкачване и 11 контролни точки преминаха 29 състезателки. На-бърза бе Яна Илиева от Вариант 5 /Търговище/, която финишира за 26:54 минути. Само на 12 секунди след нея завърши плевенската състезателка Катерина Минкова. Съотборничката й Вилиана Гургурова попълни призовата тройка, преодолявайки дистанцията за 27:30 мин.. Същото бе класирането и на Елвина Иванова, но при жените до 50 години. Тя измина 2.3 км със 110 метра изкачване и 11 контролни точки за 42:27 мин. С 6:02 мин. по-бърза бе Галина Живкова от Бегун /Варна/, която спечели първото място. Втора е представителката на домакините Снежана Кадиева от Браун тим.

Плевенчанинът Милен Симеонов пък стана победител в подгрупата на мъжете 21А. 44:57 мин. му бяха достатъчни да преодолее 3.2 км със 160 метра изкачване и 14 контролни точки. На 21:38 мин. след него финишира съотборника му Лъчезар Личков, който завърши шести. Същото класиране и за Пламен Райков по трасето от 3.6 км със 165 метра изкачване и 13 контролни точки при мъжете до 35 години.

В крайното комплексно класиране плевенския тим е седми със 186 точки. Отборен победител е Узана /Габрово/, следван от Вариант 5 /Търговище/ и Вежен /Тетевен/.