Начало / Последни новини / Ориентиране! Седем призови класирания за СКО Север /Плевен/ в маратона „Хемус“

Ориентиране! Седем призови класирания за СКО Север /Плевен/ в маратона „Хемус“

Две втори и пет трети места спечели плевенския СКО Север в 49-ото издание на маратона по ориентиране „Хемус“. Арена на надпреварата бе състезателния център в района на село Драшкова поляна. В битката на момчетата до 14 години Калоян Иванов изостана само с 12 секунди от победителя по трасето от 2.6 км с 13 контролни точки. 10:54 минути не достигнаха на Цветелин Велков да спечели победата в надпреварата до 16 години. Тук трети е съотборника му Никола Иванов. Първи завърши Мартин Йорданов от Валди /София/ изминал дистанцията от 3.3 км с 20 контроли за 33:10 минути. В същата възрастова група, но при нежния пол за третата позиция Цветелина Цветанова преодоля 2.6 км с 13 контролни точки с 9:10 мин. по-бавно от победителката Даяна Попова от Компас-1994 /Хасково/. Същото класиране и за Лиляна Маринова при девойките до 18 години, както и за Вилиана Гургурова при момичетата до 14 г. При мъжете до 35 години Пламен Райков завърши трети, като победителя Теодор Тодоров Валди /София/ бе с 15:54 мин. по-бърз от него по трасето от 6.4 км с 24 контролни точки. В мъжкия елит Милен Симеонов се класира осми.