Начало / Последни новини / Ориентиране! Победа за Мартин Минков за купа „Шуменска крепост“

Ориентиране! Победа за Мартин Минков за купа „Шуменска крепост“

Златен медал спечели Мартин Минков от състезанието по ориентиране за купа „Шуменска крепост“. В състезателния център на село Мадара представителя на плевенския СКО Север бе най-бърз при мъжете до 40 години. В старта на средна дистанция той премина 3.6 км с 15 контролни точки за 22:55 минути. Най-сериозния му съперник Николай Попов от Компас-1994 /Хасково/ финишира на 21 секунди след него. Половин минута лиши Лиляна Маринова от първото място при девойките до 18 години. По-бърза по трасето от 2.9 км с 16 контроли бе само Йоханна Цветанова от Истрос /Русе/. При момичетата до 14 години участваха две плевенчанки. Вилиана Гургурова завърши единадесета, а Катерина Минкова – пета. С 5:11 минути по-рано премина 2.3 км с 12 контроли победителката Славена Петкова от Вежен /Тетевен/.

В същата възрастова група, но за момчета състезателя на СКО Север – Калоян Иванов завърши на шесто място. Той изостана с 4:59 минути по трасето от 2.5 км с 12 контроли от победителя Калоян Петров – Вариант 5 /Търговище/.