Начало / Последни новини / Ориентиране! Калоян Иванов първи в спринта за купа „Попово“

Ориентиране! Калоян Иванов първи в спринта за купа „Попово“

Победа за Калоян Иванов в дисциплината Спринт от международното състезанието по ориентиране за купа „Попово“. Спечели я при момчетата до 14 години. Състезателят на плевенския клуб Север бе най-бърз по трасето от 1,8 км с 11 контролни точки, изминавайки го за 17:03 минути. Битката за победата бе крайно оспорвана, но плевенчанинът финишира с 34 секунди преди Инан Ибрямов от Истрос /Русе/, а на 43 секунди след него остана Ивайло Драгоев от Диана /Ямбол/.

Другият състезател на Север – Даниел Симеонов се класира на пето място при мъжете до 45 години. Румънецът Ступу Петру първи преодоля дистанцията от 2,3 км с 12 контроли. На 17 секунди след него остана Александър Атанасов от Трапезица – 1954 /Велико Търново/. Призовата тройка допълни Мариус Анжел от Румъния, следван от молдовеца Руслан Белий.