Начало / Последни новини / Валентин Бъчев със златен медал за БК Мизия 80

Валентин Бъчев със златен медал за БК Мизия 80

Боксьорът на плевенския клуб Мизия 80 – Валентин Бъчев спечели златен медал в първия кръг на държавното лично-отборно първенство и купа „България“ за ученици. Възпитаникът на световния шампион за професионалисти Александър Владимиров, президент и треньор на клуба е победител в най-тежката категория +90 кг. Той започна с победа над съгражданина си Николай Василев /Спартак-Плевен/. На финала излезе с чест от оспорвана битка с Николай Николов от Русе.

Още един боксьор на БК Мизия 80 участва в спор за златото. При 40-килограмовите Любомир Ангелов взе сребърния медал. По пътя към финала той победи последователно Стефан Иванов и Ванко Трошев. В мача за първото място отстъпи на Виктор Ламбев от Дунав /Русе/.

БК Червен бряг също имаше свой представител на финала. Александър Вачев обаче го загуби срещу Юлиян Маринов от Локомотив /София/ в категорията до 62 кг. Освен Николай Василев /+90 кг/, Спартак /Плевен/ излъчи още двама бронзови медалисти – Станчо Костов /41.5 кг/ и Гюрсес Славчев /54 кг/.

Състезанието се проведе в Габрово.На ринга се качиха 160 боксьори /Спартак – 7, БК Мизия 80 – 4 и БК Червен бряг – 1/ в 23 категории.