Начало / Последни новини / Нора Рашева с важни победи за шестото място на отбора ни по шах на Европейско първенство

Състезателката на СКШ „Плевен ХХІ”  – Нора Рашева, се класира на 4-то място на ускорен шах на 16- то Европейско първенство  по ускорен шах и блиц за момичета и момчета от 8 до 18 години, което се проведе от 27 до 30 декември в Нови Сад. В индивидуалното първенство по ускорен шах Нора успя да спечели 6 от 9 възможни точки, като записа победа над рускинята Александра Шведова, която се класира първа с 7.5 т.

В отборната надпревара Нора допринесе за шестото място на българския  отбор с две победи от три изиграни партии. В шампионата по блиц, в който  8 и 10 годишните играят в общ турнир, Нора натрупа 4 от 9 възможни точки и се класира 15- та.

Най- успешно представяне от българчетата направиха 8-годишните Николай Желев и Ивелина Христова, които спечелиха сребърен и бронзов медал в тази възрастова група.