Начало / На фокус / Нора Рашева вдигна купата от Държавното по класически шах

Нора Рашева вдигна купата от Държавното по класически шах

Нора Рашева от СКШ „Плевен ХХІ” спечели шампионска титла в Държавното индивидуално първенство като се класира на първо място при момичетата до 10 години. Нора спечели първенството с 6 от 7 възможни точки, научихме от треньорката на талантливата млада шахматистка мс Христинка Илиева.

При момчетата до 10 години се играха 9 кръга. Участие взеха 39 шахматисти. Теодор Цветанов от СКШ „Плевен ХХІ”  се класира на 8 място с 6 точки, Мият Дюришиче  на 10 място с 5,5 точки, Кристиян Илиев е с 4 точки.

В групата до 8 години дебют на държавно първенство направиха най-малките състезатели на клуба – Николай Цветанов, Петър Орлов, Станислав Петров, Цветан Иванов и Александър Нанков. Треньорът Христинка Илиева поздравява малките състезатели за смелостта да се състезават с най-добрите шахматисти на България.

Държавното индивидуално първенство по класически шах се проведе от 3 до 8 юни в Плевен.