Начало / Последни новини / Нов успех за Петьо Кръстев и САЖ Сестас във Франция

Нов успех за Петьо Кръстев и САЖ Сестас във Франция

САЖ Сестас /Бордо/ с лидер плевенчанина Петьо Кръстев в състава си спечели четвърта победа в мъжката лига Национал 1 /N1/ на Франция по тенис на маса. В шестия кръг на шампионата, възпитаникът на СКТМ Тетрон и съотборниците му надвиха гостуващият им Куню Вилньов с 8:5. Първата ракета на тима Кръстев изигра четири срещи, от които спечели три. Той започна участието си с успех – 3:2 на сингъл над лидера на съперника Реми Бланшон. След това се наложи с 3:1 над Винсент Бубе. На двойки с другия българин Теодор Александров не дадоха шанс на тандема на съперника – Бланшон/Бубе – 3:0. Плевенчанинът загуби единствено от Кристофър Дорън – 2:3. С три победи на сингъл за отборния успех помогна и българина с кипърски паспорт Христо Христонов. Той и четвъртата ракета на Сестас – Арно Люк обаче загубиха мача си на двойки срещу тандема на гостите Кристофър Дорън/Томас Рожер.

След този успех САЖ Сестас е на второ място в класирането, на 3 точки след лидера Ница Кавигал 1.