Начало / Последни новини / Надежда Рачева на крачка от медал на европейското в Хърватия

Надежда Рачева на крачка от медал на европейското в Хърватия

Бившата възпитаничка на треньора Пенко Козарски в плевенския СКЛА Спартак – Надежда Рачева се класира на четвърто място на европейския отборен шампионат, Втора лига за жени в хърватския град Вараджин. Стори го в щафетата на 4х400 метра със съотборничките си Полина Тодорова, Габриела Георгиева, Кристина Борукова с резултат 3:43.85 минути, осигурил 9 точки за България. Най-бърз беше квартетът на Словения, следван от тези на Естония и Хърватия.

Рачева участва и в дисциплината 400 м гладко бягане, където финишира осма. Резултат 56.25 сек. и донесе 5 точки за българския тим. Състезателките бяха разделени на две серии по шест. Във финал А, Рачева финишира втора, изпреварена единствено от естонката Хелин Мелер – 55.52 сек /личен рекорд/. Във финал Б обаче всички бяха по-бързи, завършвайки с време под 55 секунди. Предварителните прогнози се потвърдиха – първа е Елени Артимата /Кипър/, следвана от Анита Хорват /Словения/ и Гунта Вайкуле /Латвия/. Пред Рачева са още бегачки от Австрия, Хърватия и Малта.