Начало / Последни новини / Ева Русева натрупа ценен опит на Европейско младежко по шахмат

Ева Русева натрупа ценен опит на Европейско младежко по шахмат

Плевенската шахматистка Ева Русева, състезателка на СКШ „Спартак Плевен ХХІ” участва в Европейското младежко първенство по шахмат, което се проведе от 1 до 11 август в Братислава, Словакия. Тя участва в групата на момичетата до 14 години, в която се конкурираха 99 състезателки.

Ева започна с успех и завърши турнира с три поредни победи и реми. С резултатът 5,5 точки от девет изиграни партии тя е се класира на 17-32 място.

Участието на талантливата плевенска шахматистка в Европейското младежко първенство е възможност за придобиване на изключително ценен опит.