Начало / Последни новини / Наградиха победителите в Държавното първенство по шахмат за момичета и момчета от 8 до 10 години

Наградиха победителите в Държавното индивидуално първенство по класически шахмат за момичета и момчета от 8 до 10 години. Това стана в зала „Плевен“ на Областна администрация днес следобед. Шампион при момичетата на 8 години стана Нора Рашева от плевенския клуб СКШ „Плевен 21“. Второто място в тази категория зае Ивелина Христова от ШК „Енергия 21“ – Добрич, а трета остана Боряна Аршинкова от ШК „Михаил Ботвиник“ – София. В тази възрастова група при момчетата първото място завоюва Светлен Иванов от СКШ „Локомотив“ – София. Втори се нареди Симеон Тодев от ШК „Пловдив“, а трети – Мартин Димитров от ШК „Веселин Топалов 2006“ – Варна.

награждаване шахмат 1

При 10-годишните титлата спечели Иванина Андонова от ШК „Одеса“ – Варна. Нейни подгласнички станаха Виктория Стрендева от СКШ „Асеновец 2006“ – Асеновград и Диляна Иванова от ШК „Пристис“ – Русе. При момчетата най-добри умения показа Деян – Самуил Костов от „ШК „Левкси“ – София. Второто място зае Александър Ташев от ШК „Ивис – Плюс“ – София, а трети се нареди Константин Георгиев от ШК „Юри Бендерев“ – София.

награждаване шахмат 2

Класиралите се на първо място ще представят страната ни на Световното първенство, а вторият ще участва в Европейското първенство.

награждаване шахмат 4

Наградите им бяха връчени от зам.-кмета на Плевен Иван Кюлджийски, експерта на Министерството на младежта и спорта за областите Плевен и Ловеч Атанас Кършев, Тони Вашков и Таня Митранова от спортния отдел на Община Плевен и Петьо Маринов – председател на СКШ „Спартак Плевен 21”.

награждаване шахмат 3

Организатор на шампионата е СКШ „Спартак Плевен 21” и Българската федерация по шахмат с подкрепата на Област Плевен и Община Плевен. Той продължава до 4 юни  с първенство по ускорен шах и блиц.