Начало / Последни новини / Наградиха Ева Русева с плакет на Народното събрание

Наградиха Ева Русева с плакет на Народното събрание

Състезателката на СКШ „Спартак Плевен ХХІ” Ева Русева, която стана шампионка по класически шахмат от Държавното индивидуално първенство до 14 г., беше наградена с плакет със знака на Народното събрание. Наградата и парична премия връчи народният представител и шахматен меценат Васил Антонов.

На Държавното индивидуално първенство до 14 години Ева Русева спечели 2 златни медала по класически шахмат и блиц, и един сребърен медал по ускорен шах. С убедителна игра и изключителното си постижение тя спечели квота за участие на световно първенство в Индия през тази година. Треньор на плевенската състезателка е мс Михаил Гигов.