Начало / Последни новини / „Моряци“ излъгаха баскетболният Спартак в Плевен

„Моряци“ излъгаха баскетболният Спартак в Плевен

Баскетболистите на Спартак паднаха от Черно море Тича /Варна/ в плевенската зала „Балканстрой“ с 85:87. Двубоят е от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Мачът започна равностойно и така протече цялата първа част. В края й плевенчани имаха 3 точки повече – 22:19. Битката продължи по същия начин и във втората половина на първото полувреме. Почивката дойде при 47:41 за варненци. Последва много силна трета част на спартаковци. Те не само стопиха минималния пасив, но и дръпнаха с 13 точки – 72:59 преди заключителните 10 минути. В тях всичко се развиваше добре за Спартак до 34-ата минута. В следващите 5 минути „моряците“ заличиха пасива, а 94 секунди преди края поведоха – 84:83 и в оставащото време не позволиха на съперника да ги догони.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-12, Мартин Маринов-12, Константин Коев-20, Денислав Вутев-6, Димитър Маринчешки-14 /Николай Титков-8, Герасим Николов-8, Тодор Тодоров-2, Николай Маринов-3/.