Начало / Последни новини / Бронзов медал за Добромир Николов на международен турнир ,,Академик”

Бронзов медал за Добромир Николов на международен турнир ,,Академик”

Един от най-обещаващите плевенски лекоатлети Добромир Николов започна годината с бронзов медал. Завоюва го в 49-ото издание на международен турнир ,,Академик” в столичната зала „Асикс Арена“. Състезателят на АК Плевен 2014 стана трети в бягането на 60 метра с препятствия при мъжете. По-бързи от него бяха варненецът Станислав Станков и гръцкия атлет Киафас.

Николов участва и спринта на 60 метра гладко бягане, където финишира с девето време. Победата тук е за столичанина Петър Пеев. Бегачът на Славия остана втори в старта на 200 м, след представителя на домакините Веселин Живков. Тук десети е съотборникът на Добромир – Цветан  Георгиев.

Единствената наша представителка в беговите дисциплини при дамите бе Вяра Първанова от СКЛА Феникс 2004. Тя завърши на осмо място в спринта на 60 м гладко бягане. Първа финишира Виктория Георгиева от столичния КЛАСА.