Начало / Последни новини / Младшата на Спартак с минимална загуба

Младшата на Спартак с минимална загуба

Юношите младша възраст на плевенския Спартак отстъпиха с 0:2 на гостуващия им Черно море /Варна/ в среща от 22-ия кръг на елитната футболна група до 17 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион „Юрий Гагарин“ в град Гулянци. Плевенчани показаха, че са преодолели есенния кошмар, който преживяха в морската столица, където регистрираха антирекорд – 0:12 от същия съперник. Сега бяха напълно равностойни на противника, въпреки, че половината състав бе от 14-15-годишни момчета. През целия мач варненци повече владееха топката. До почивката обаче действията се разиграваха предимно в централната част на терена, а двамата вратари почти нямаха работа. 40 секунди след началото на втората част гостите поведоха в резултата. Спартаковци веднага реагираха и натиснаха, но не сътвориха почти нищо пред отсрещната врата. Едва в 75-ата минута Тихомир Динев успя да се измъкне сам срещу вратаря, но преди да шутира падна от умора на границата на наказателното поле. След това „моряците“ достигнаха до втори гол.