Начало / Последни новини / Младшата на Спартак с инфарктна загуба в Пловдив

Младшата на Спартак с инфарктна загуба в Пловдив

Юношите младша възраст на Спартак /Плевен/ отстъпиха с 0:1 като гост на Ботев /Пловдив/ в среща от петия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/. Точката им се изплъзна в последните секунди на мача. Тогава плевенски футболист извърши нарушение и съдията Христо Панайотов отсъди дузпа, от която падна и единствения гол. Това бе само кулминационния завършек на един щур двубой. Спартаковци доиграха последния около четвърт час с девет състезатели. Първо в 73-ата минута Атанас Атанасов фаулира съперник и рефера му вдигна втори жълт и червен картон. Пет минути по-късно арбитъра посочи пътя към съблекалнята и на Георги Грошчев за същото провинение.

Иначе стана интересен сблъсък. През първото полувреме домакините създадоха няколко чисти голови ситуации, но не успяха да реализират и една от тях. Гостите пък само веднъж застрашиха вратата на Ботев. След почивката ролите се размениха. Плевенчани имаха четири възможности за попадение, а противника им две. Така Спартак продължава да е без победа в първенството, като в актива си има само точка.