Начало / Последни новини / Младшата на Спартак /Плевен/ прегази Дунав, засили го към изпадане

Младшата на Спартак /Плевен/ прегази Дунав, засили го към изпадане

Победа – 2:0 записаха юношите младша възраст на плевенският Спартак при гостуването си на Дунав /Русе/ в среща от 24-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/.

Селекцията на треньора Цветомир Младенов контролираше всичко на терена и заслужено спечели. Единствено не успя да намери противодействие на тенденциозното съдийство. Благодарение на него още в 35-ата минута плевенчани останаха с намален състав, заради измислен втори жълт и червен картон на Благовест Ленков.

Въпреки това Кристиян Райчев тресна гредата през първото полувреме. След почивката настана тактическо надиграване. Дори с футболист по-малко плевенският тим се справи безупречно. В 40-ата минута Валентино Макавеев центрира и капитанът Цветелин Иванов заби с глава топката в мрежата за 1:0. 12 минути по-късно Райчев направи самостоятелен пробив, завършвайки го с гол – 2:0. През останалото време имаше още няколко ситуации. Кулминацията на „благотворителността“ на рефера към домакините стана факт в последната минута, когато отсъди дузпа и феновете по трибуните избухнаха в смях от решението му. Плевенският вратар Венцислав Янков обаче спаси удара от „бялата“ точка. След този резултат Дунав е вече много близо до изпадане.

„Показахме, че сме сплотен колектив на терена. Второто полувреме в намален състав проявихме страхотен характер, себераздаване и се видя, че сме подготвени физически. Разочарован съм от страничните фактори – слабо съдийство, примитивен терен и лошо отношение на домакините. Футболисти, треньори и ръководство Дунав демонстрираха неприемливо поведение към нас. След мача дори русенската публика ни чакаше и опита провокации. Ние обаче продължаваме да преследваме новата ни цел – осмо място“, коментира Цветомир Младенов.