Начало / Последни новини / Младшата на ОФК Спартак загуби от Септември в София

Младшата на ОФК Спартак загуби от Септември в София

Второ поредно поражение записаха юношите младша възраст на плевенския Спартак в първенството на елитната група до 17 години /U17/. След загубата от Берое сега ги надви в София местния Септември с 4:1 в среща от 3-ия кръг на шампионата. Домакините доминираха през целия мач и дори можеха да бият с повече голове. Отличните изяви на вратаря Веселин Дишков спасиха спартаковци от разгром. В 10-ата минута столичани разиграха бърза атака и откриха резултата. След още толкова време Стефчо Начев бе изведен зад защитата на съперника и изравни. Малко след това той не успя да се възползва от грешка на защитата и даде изведе отбора си напред в резултата. В отговор домакините набързо решиха спора. Първо в 34-ата минута техен футболист вкара красив гол с далечен удар. В 37-ата Дишков не прецени правилно центриране на противника, топката го прехвърли и спря в мрежата му – 3:1. В средата на втората част плевенски бранител сгреши и софийски нападател фиксира крайното 4:1. Така спартаковци продължават да са без победа от началото на кампанията.