Начало / Последни новини / Мизия с първа победа

Мизия с първа победа

Най-после Мизия /Кнежа/ се поздрави с успех в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Стори го в 9-ия кръг срещу гостуващия му Янтра /Габрово/ с 5:2. Резултатът не отразява точно съотношението на силите на терена. За разлика от предишните срещи обаче, сега домакините си вкараха положенията, докато противника им не успя. Мачът тръгна лошо за Мизия. В 3-ата минута топката спря в мрежата им след попадение на Пламен Кожухаров. Малко след това Десислав Русев бе на косъм да изравни, но уцели гредата. Отново той обаче бе точен от дузпа в 8-ата минута. Четвърт час след началото гостите отново поведоха. Точен беше Марио Йовов. В 39-ата минута обаче Георги Пецински изравни. В началото на втората част Петьо Славчев даде аванс на състава от Кнежа. Десетина минути по-късно Русев увеличи на 4:2. Малко преди края Славчев се разписа за втори път, фиксирайки окончателното 5:2.